Nasza szkoła była miejscem niecodziennego wydarzenia. We wtorek 11 pażdziernika odwiedzili nas muzycy z Filharmonii Lubelskiej, którzy poprowadzili koncert zatytułowany „W jesiennym nastroju”. Artyści zaprezentowali kilka utworów muzycznych na klarnet. Rozpoczęli poważnym repertuarem - „Eine kleine Nachtmusik” Wolfganga Amadeusza Mozarta. Później najmłodsi uczyli się piosenki „Idzie, idzie jesień”. Utalentowani uczniowie dzielnie wspierali zawodowych muzyków, tworząc akompaniament na instrumentach perkusyjnych. Najodważniejsi tańczyli w rytmie radiowego przeboju „Polka Dziadek”. Na zakończenie była wspólna zabawa przy dźwiękach muzyki do filmu „Vabank”. To był doskonały poranek. Wszyscy świetnie się bawili. A następne spotkanie już… w grudniu.