W dniu 9 listopada 2016 r. w naszej szkole miał miejsce finał dwóch konkursów gminnych: wiedzy o Roztoczańskim Parku Narodowym i plastyczno-technicznego „Ekologiczny kosz do segregacji odpadów”. Pierwszy z nich był konkursem wiedzy o Roztoczańskim Parku Narodowym gdzie uczestnicy musieli wykazać się sporą wiedzą o położeniu geograficznym, florze i faunie tego regionu. Drugi zaś polegał na wykonaniu przestrzennej pracy plastycznej-kosza do segregacji odpadów wykonanego z surowców wtórnych. Zarówno w przypadku pierwszego jak i drugiego konkursu poziom wiedzy i umiejętności uczniów był wysoki dlatego obie komisje konkursowe przyznały więcej nagród. Nauczycielom, którzy pomogli uczniom w przygotowaniu się do tych „ekologicznych zmagań” serdecznie dziękujemy, a wszystkim uczestnikom gratulujemy tak wysokich osiągnięć i zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnych.