W dniu 18 września b.r. uczniowie naszej Szkoły, wzięli udział w  spotkaniu "Robotyka od najmłodszych lat - czyli jak dziś inwestować w gospodarkę przyszłości". Spotkanie zorganizowane przez Pana Krzysztofa Hetmana Posła do Parlamentu Europejskiego, Fundację "Wschodni Klaster Innowacji" oraz Pana Andrzeja Maja Starostę Kraśnickiego, odbyło się na Wydziale Mechanicznym Politechniki Lubelskiej. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas starszych, zainteresowani udziałem w Turnieju FIRST Lego League, w ramach którego każda z drużyn zbuduje własnego robota LEGO zdolnego do wykonania poleconego zadania. Uczniowie naszej szkoły wejdą w skład drużyny Lego Team Konopnica, która będzie reprezentacją uczniów szkół podstawowych z terenu naszej gminy.