Dnia 25 września 2017 roku naszą grupę przedszkolną 0 ,,a”,odwiedził Pan policjant sierż. szt. Piotr Wadowski-dzielnicowy z Komisariatu Policji w Bełżycach. Pan policjant z dużym poczuciem humoru i pełnym profesjonalizmem przekazał dzieciom najważniejsze informacje dotyczące zasad bezpiecznego poruszania się po drogach i ulicach. Wspólnie przypomnieliśmy sobie numery alarmowe: 997, 998, 999 i nauczyliśmy się krótkiej rymowanki dotyczącej numeru 112: "jeden jeden dwa - bezpieczeństwo da"! Następnie nasz gość wytłumaczył dzieciom, jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się o pomoc w sytuacji zagrożenia. Policjant poinformował i zademonstrował dzieciom, w jaki sposób należy się zachowywać podczas ataku psa. Przypominał również o korzyściach, płynących z noszenia ubrań i obuwia posiadającego elementy odblaskowe. Największym jednak zainteresowaniem cieszyły się opowiadania o codziennej pracy Policji oraz demonstracja sprzętu policyjnego. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonego gościa. Wspólne zdjęcia były zwieńczeniem tej niecodziennej wizyty.