9 stycznia 2015r. dzieci z oddziału przedszkolnego 0 "b" wzięły udział w Nocy Biologów, zorganizowanej przez Ogród Botaniczny UMCS w Lublinie. Przedszkolaki zapoznały się z roślinnością występującą na pustyni i w dżungli, a następnie wzięły udział w warsztatach plastycznych pt.: „Egzotyczna wyprawa w środku zimy", podczas których mogły wykonać poznane rośliny. Efekt wspólnej pracy był imponujący! Ale to nie koniec atrakcji. Ostatnim etapem do zdobycia tytułu małego biologa był quiz przyrodniczy, z którym przedszkolaki poradziły sobie śpiewająco. Wszyscy zostali nagrodzeni pięknymi zakładkami do książek i słodkim poczęstunkiem. Serdecznie dziękujemy Pani Monice Książek i Panu Błażejowi Maciorowskiemu za cierpliwość, uśmiech i wprowadzenie w magiczny świat roślin.