W marcu 2022 r. nasza szkoła rozpoczęła realizację kolejnego projektu na międzynarodowej platformie eTwinning. Projekt nosi tytuł "Greetings from Europe".
Celem projektu jest przede wszystkim rozwój kompetencji językowych, poznawanie innych kultur i kształcenie postaw tolerancji i otwartości, a także rozwijanie umiejętności w zakresie korzystania z TIK oraz umiejętności współpracy w grupie.
Naszymi partnerami są szkoły z Chorwacji, Francji, Włoch, Rumunii, Słowenii, Hiszpanii oraz Turcji.
Grupę projektową w naszej szkole tworzą uczniowie z klas: IV, V i VII.
Działania projektowe podzielone są na cztery tygodnie.
Wśród zadań jakie stoją przed uczestnikami projektu są m.in. stworzenie swojego profilu osobowego i zamieszczenie go na stronie internetowej projektu, przygotowanie i wysłanie kartki z pozdrowieniami z Polski oraz napisanie wiadomości email w odpowiedzi na kartkę otrzymaną od ucznia z innego kraju.

pdf Greetings_from_Europe