W dniu 26 września 2022 r. obchodziliśmy Europejski Dzień Języków.
W oddziałach przedszkolnych i klasach młodszych odbywały się zajęcia kulturoznawcze i językowe, których celem było uświadomienie, jak ważna jest znajomość języków obcych, dzięki której zwiększają się możliwości dostępu do wiedzy czy poznawania nowych ludzi. Podczas lekcji starano się przekazać uczniom jak najwięcej ciekawostek dotyczących języków obcych. Uczniowie mogli posłuchać, jak brzmią powitania w różnych językach, dowiedzieć się więcej o symbolach i kulturze krajów europejskich. Uczniowie kolorowali flagi europejskie, wykonali też girlandę i fotobudkę.
W klasach starszych odbył się konkurs sprawdzający znajomość nazw krajów europejskich, ich języków oraz flag. Spośród 18 uczestników konkursu najlepsi okazali się:
Emilia Pieczonka z kl. VI - zajmując I miejsce,
Weronika Kowalczyk z kl. VIII - zajmując II miejsce,
Paweł Łaszcz z kl. VIII - zajmując III miejsce.
Serdecznie gratulujemy laureatom i życzymy powodzenia w kolejnych konkursach.