W dniu 6 października w Szkole Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Konopnicy odbyło się uroczyste otwarcie infrastruktury sportowej.
Na wstępie pani dyrektor Aniela Sobolewska przywitała zaproszonych gości, którzy zechcieli uświetnić uroczystość swoją obecnością, a byli to: Proboszcz parafii p.w. WNMP i Katarzyny Aleksandryjskiej w Konopnicy, Ksiądz Kanonik Jan Domański, Prezes Stowarzyszenia Lokalna Grupa działania na rzecz Gmin Powiatu Lubelskiego „Kraina Wokół Lublina” Pani Małgorzata Olechowska, Wójt Gminy Konopnica Pan Mirosław Żydek, Zastępca Wójta Gminy Konopnica Pani Anna Olszak, Kierownik Referatu Inwestycji Gminy Konopnica Pan Ryszard Góra, Przewodniczący Rady Rodziców Szkoły Podstawowej w Konopnicy Pani Aneta Brodziak, Radni Gminy Konopnica Pan Stanisław Łukasiewicz, Pan Grzegorz Wertel i Pan Kamil Piwowarczyk. Pani dyrektor powitała także nauczycieli wychowania fizycznego oraz drużyny koszykarskie ze szkół podstawowych mieszczących się w Gminie Konopnica.
Pani dyrektor poinformowała zebranych, że cała infrastruktura sportowa przy Szkole Podstawowej w Konopnicy została oddana do użytku w grudniu 2021 roku. Całkowity koszt inwestycji wynosił 407 910, 57 zł. Wkład własny Organu Prowadzącego jakim jest Gmina Konopnica wynosił 217 20,57 zł. Dofinansowanie uzyskane dzięki udziałowi i wygraniu przez Gminę Konopnica konkursu ogłoszonego przez Stowarzyszenie Lokalna Grupa działania na rzecz Gmin Powiatu Lubelskiego „Kraina Wokół Lublina” to 190 890 zł. Środki te pochodziły z Europejskiego Funduszu na rzecz Rozwoju obszarów wiejskich: „Europa inwestująca w obszary wiejskie”. Infrastruktura sportowa przy Szkole Podstawowej w Konopnicy wzbogaciła zasoby rekreacyjne i wypoczynkowe naszej gminy, miejscowości i szkoły. Dzięki niej nasi uczniowie mogą grać w koszykówkę i siatkówkę na świeżym powietrzu, a nie tylko w szkole w sali gimnastycznej. Także nasi mieszkańcy korzystają z boiska i siłowni zewnętrznej.
Pani dyrektor podziękowała Panu Wójtowi, pracownikom Urzędu Gminy w Konopnicy, Prezes Stowarzyszenia LGD „Kraina Wokół Lublina” za starania i przeznaczenie środków na wzbogacenie bazy sportowej miejscowości i naszej szkoły.
W kolejnej części uroczystości uczniowie przedstawili cześć artystyczną poświęconą aktywności fizycznej. Podczas jej trwania sami wykazali się zwinnością, talentem aktorskim i muzycznym.
Następnie Wójt Gminy Konopnica Pan Mirosław Żydek i Pani Prezes LGD „Kraina Wokół Lublina” przekazali naszej społeczności gratulacje w związku z nową infrastrukturą sportową i wręczyli nagrody laureatom konkursu „Letnia koszulka. Lato 2022”. Nagrody zostały ufundowane przez Gminę Konopnica.
Koszulki, które wykonali nasi uczniowie, świadczą o ich wyobraźni i dużej kreatywności.
Na zakończenie nastąpiło otwarcie infrastruktury sportowej, którego dokonał Wójt Gminy Konopnica Pan Mirosław Żydek, Prezes LGD „Kraina Wokół Lublina” Pani Małgorzata Olechowska oraz nasi uczniowie. Poświęcenia dokonał Proboszcz parafii p.w. WNMP i Katarzyny Aleksandryjskiej w Konopnicy, Ksiądz Kanonik Jan Domański.
Ten dzień był dla uczniów pełen wrażeń. Bawili się doskonale. Kibicowali także naszej drużynie, która zajęła drugie miejsce w Gminnych zawodach w pilce koszykowej.
Serdecznie dziękujemy naszym sponsorom Firmie Wędlina z Lublina, Zajazdowi Gościnnemu, Radzie Rodziców, Rodzicom uczniów, Firmie Vend Serwis oraz firmie Delta dzięki, którym zorganizowaliśmy wiele atrakcji dla naszych uczniów.