16 października obchodzony jest w naszym kraju Dzień Papieski. Tego bowiem dnia 36 lat temu święty już Jan Paweł II został ogłoszony Papieżem. W celu upamiętnienia tego wydarzenia dzieci z V klasy oraz schola "Promyczki" przygotowane przez p. Małgorzatę Cygan oraz ks. Adama Pendel przygotowały przedstawienie pt. "Moje spotkania z Janem Pawłem II". Akcja przedstawienia rozgrywała się w studiu telewizyjnym w którym reporterzy z V klasy gościli osoby które spotykały się z Janem Pawłem II podczas jego życia i w czasie wywiadów przypominały ciekawe wydarzenia z Jego pontyfikatu. Na zakończenie przedstawienia każdy z uczniów i nauczycieli otrzymał pamiątkowy obrazek przedstawiający św. Jana Pawła II.