„Nad Niemnem” to lektura tegorocznej edycji ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania, do której włączyła się nasza społeczność szkolna.
Uczniowie klasy VIII, Wojciech Misztal i Krzysztof Różycki, wraz z nauczycielami, Mateuszem Lechwarem i Agnieszką Chomicką, czytali fragmenty powieści w Ogrodzie Botanicznym UMCS. Przenieśli oni publiczność zgromadzoną przed Dworkiem Kościuszków do literackiego Korczyna, by zaprezentować obraz rodziny Korczyńskich - niezrozumienie w małżeństwie Benedykta i Emilii oraz poszukiwanie wspólnej drogi życia ojca i syna.
Narodowe Czytanie odbyło się również w szkole, ponieważ uczennice klasy VII przedstawiły historię Jana i Cecylii, zachęcając kolegów i koleżanki do sięgnięcia po powieść Elizy Orzeszkowej.