Kim był Maksymilian Faktorowicz czy Hilary Koprowski? Jak Marian Rajewski wpłynął na losy II wojny światowej? Wielkie dokonania Polaków w formie lapbooków przedstawili uczniowie klas IV-VIII, którzy wzięli udział w Gminnym konkursie „(Nie)znani wielcy Polacy” organizowanym przez naszą szkołę. 5 kwietnia laureaci otrzymali nagrody z rąk fundatora Wójta Gminy Konopnica Pana Mirosława Żydka.
Oto wyniki:
I miejsce – Karolina Bachonko (Szkoła Podstawowa im. Kard. S. Wyszyńskiego w Konopnicy)
II miejsce ex aequo – Iga Chmiel (Szkoła Podstawowa w Stasinie), Nina Lipian (Szkoła Podstawowa im. Kard. S. Wyszyńskiego w Konopnicy) i Piotr Rakowski (Szkoła Podstawowa im. Ziemi Lubelskiej w Radawcu Dużym)
III miejsce ex aequo – Weronika Frąk (Szkoła Podstawowa im. Ks. J. Twardowskiego w Zemborzycach Tereszyńskich) i Amelia Wójcik (Szkoła Podstawowa im. W. Witosa w Motyczu)
Wyróżnienia:
- Patrycja Czernecka (Szkoła Podstawowa im. Kard. S. Wyszyńsiego w Konopnicy)
- Julian Rajewicz (Szkoła Podstawowa im. Kard. S. Wyszyńsiego w Konopnicy)
- Gabriela Tymicka (Szkoła Podstawowa w Stasinie).