W dniu 14 stycznia 2015 roku w Gimnazjum im. Wincentego Pola w Radawczyku Drugim odbyło się rozwiązanie gminnego konkursu plastyczno-wokalnego dla klas VI „Kolęda malowana i śpiewana". Uczestnicy obydwu konkursów zaprezentowali się na bardzo wysokim poziomie. Uczniowie klasy VI z naszej szkoły wykonali kolędę pt. „Do szopy hej pasterze" zajmując tym samym II miejsce wśród pięciu szkół podstawowych w Gminie Konopnica biorących udział w świątecznym kolędowaniu. W czasie pomiędzy konkursami szóstoklasiści każdej ze szkół mogli się zmierzyć ze sobą w świątecznych zabawach, m.in. w przystrajaniu bożonarodzeniowej choinki na czas, kalamburach czy rysowaniu geometrycznej choinki :) W międzyczasie na uczniów czekał słodki poczęstunek, a także zwiedzali oni mury tutejszego gimnazjum. Każdy z laureatów konkursu wokalnego naszej VI klasy dostał piękną książkę, a wyróżnienia w konkursie plastycznym otrzymały Monika Gorbaniuk i Natalia Trancygier. Gratulujemy!!! :)