15 stycznia 2015 roku uczniowie klasy czwartej udali się do pierwszej multimedialnej biblioteki w Lublinie mieszczącej się przy ulicy Szaserów. Uczestnicząc w lekcji bibliotecznej mogli zobaczyć tu bogaty księgozbiór oraz dość pokaźną kolekcję płyt z muzyką i filmami. Mieli również okazję poznać zasady korzystania z tego typu wypożyczalni, wypróbować obsługę urządzeń multimedialnych oraz zrelaksować się na wygodnych kanapach słuchając muzyki lub przeglądając prasę. Na zakończenie bibliotekarz zaprezentował dzieciom cykl krótkich filmów animowanych obrazujący, jak kreskówka zmieniała się na przestrzeni lat. Uczniowie mieli dla pana przewodnika niespodziankę: przygotowali własną książkę zawierającą samodzielnie napisane opowiadania pt. „W bibliotece". Ponieważ wszyscy bardzo zgłodnieli, kolejnym etapem wycieczki był ciepły posiłek w restauracji Mc'Donalds. Miło było usiąść przy wspólnym stoliku i w roześmianym gronie ze smakiem schrupać cheeseburgera z frytkami i colą. Po tym czwartoklasiści udali się do kina Multikino w Galerii Olimp, gdzie obejrzeli film o zabawnym misiu Paddingtonie. Ostatnią atrakcję stanowiły harce w miejscu zabaw w tejże galerii. To ciekawe, że kiedy ma się okazję pozjeżdżać ze zjeżdżalni, poskakać na trampolinie, czy schować w bajkowym domku, w każdym budzi się małe dziecko, nawet w nauczycielach :-). Całą drogę powrotną, wszyscy pełni pozytywnych wrażeń długo wspominali każdą chwilę tego wspaniale spędzonego dnia.