W dniu 22 stycznia uczniowie klasy V udali się na wycieczkę, której myślą przewodnią było „Bawimy się bezpiecznie przyjemnie i kulturalnie". Pierwszy punkt wycieczki to lodowisko ICEMANIA w Lublinie. Po wypożyczeniu łyżew i kasków z wielką uciechą uczniowie wyszli na taflę lodową. Każdy jeździł jak umiał. Niektórzy częściej leżeli na lodzie niż przyjmowali postawę pionową, ale z czasem było coraz lepiej. Niestety po 75 minutach jazdy na lodzie trzeba było zakończyć zabawę, gdyż w niedługim czasie rozpocząć miał się seans w kinie Cinema City filmu „ Hobbit: Bitwa Pięciu Armii". W kinie mieliśmy 15 minutową przerwę na kupienie popcornu i napojów w czasie gdy opiekunowie kupowali bilety. Film zaciekawił wszystkich, więc na sali panował spokój i cisza. Zmęczeni, ale szczęśliwi piątoklasiści bezpiecznie dotarli do swoich domów, mając nadzieję, że to nie ostatni raz kiedy wspólnie tak miło spędzili ze sobą czas. Wycieczka była bardzo udana a dzieci bardzo zadowolone. Polecamy takie wyjazdy, dobry humor gwarantowany.