Dnia 12 czerwca 2015r. uczniowie klasy III uczestniczyli w spotkaniu autorskim z p. Zbigniewem Dmitrocą. Spotkanie to zostało zorganizowane w Szkole Podstawowej im. W. Witosa w Motyczu a jego organizatorem była Biblioteka Publiczna Gminy Konopnica. W programie spotkania miała miejsce prezentacja dotychczas napisanych przez poetę książek – „ Rozbrykana bryczka", „ Księga czarownic", „ Księga zagadek na wszelki wypadek", „ Psie psoty i zgryzoty", „ Baba Jaga na deskorolce" i wielu, wielu innych. Pan Dmitroca jest nie tylko bajkopisarzem, tłumaczem, poetą ale również założycielem Jednoosobowej Trupy Walizkowej „ Teatrzyk jak się patrzy" . W trakcie spotkania wystawiony został teatrzyk, podczas którego gość spotkania recytował swoje utwory, a wybrani uczniowie odgrywali rolę zwierzątek występujących w recytowanych wierszach. Na zakończenie imprezy p. Zbigniew Dmitroca bardzo chętnie odpowiadał na pytania najmłodszych czytelników oraz podpisywał książki i wpisywał się do pamiętników.