11 czerwca 2015r. Uczniowie klas pierwszych Szkoły Podstawowej w Konopnicy , wraz ze swoimi wychowawczyniami: B. Drzazgą, M. Szacoń, wyjechali na jednodniową wycieczkę do Zamościa. Pierwszym punktem programu było zwiedzanie Starego Miasta – Ratusza oraz barwnych uliczek. Kolejnym punktem wyprawy był pobyt w zoo. Dzieci uczestniczyły w lekcji edukacyjnej, a następnie z przewodnikiem obejrzały różne gatunki zwierząt. Największe zainteresowanie wzbudził niedźwiedź oraz figlarne małpki, które popisywały się swoją zwinnością. Na koniec dzieci spożytkowały resztki swojej energii na placu zabaw. Z żalem opuszczaliśmy to piękne, rozwijające się miasto. Przez okna autokaru oglądaliśmy zabytkowe kamieniczki, Rotundę, Ratusz... . Uświadomiliśmy sobie, że jest jeszcze wiele do zwiedzenia. Może kiedyś tu wrócimy?