10 czerwca 2015 roku uczniowie, rodzice i nauczyciele z naszej szkoły już po raz piąty przygotowali dla wszystkich teatralną niespodziankę - spektakl pt. "O tym, jak Zabłocki wyszedł na mydle". Jak zawsze była to komedia, która rozbawiła wszystkich - licznie przybyłych - widzów do łez, a także zaskoczyła barwną scenografią, pomysłowymi rekwizytami i efektami specjalnymi. Uroczystość 5-lecia szkolnego teatru Entliczek Pentliczek swoją obecnością uświetnił także Pan Wójt jak i licznie przybyli dyrektorzy szkół gminy Konopnica. Po spektaklu teatralnym nastąpiło wręczenie pięknych nagród w konkursie plastycznym "Rodzina to cały mój świat", a następnie wszyscy chętnie włączyli się do udziału w zabawie muzycznej. Na koniec po takiej ilości wrażeń każdy poczęstował się urodzinowym tortem. :)