1 października 2015 roku uczniowie klasy IV wraz z opiekunami wybrali się do Ogrodu Botanicznego w Lublinie. Tam wysłuchali wykładu o roślinach owadożernych: gatunkach, sposobie ich hodowania. Po takiej ciekawej prelekcji większość małych słuchaczy wyraziła ogromną chęć posiadania i opieki nad takimi roślinkami, czego następstwem był zakup przez nich małych okazów Rosiczek i Muchołówek. Kolejnym etapem wycieczki był niezwykle interesujący spacer po ogrodzie, na który zabrała wszystkich pani przewodniczka i jednocześnie mama jednego z uczniów pani Monika Książek, pokazując i ciekawie opowiadając o różnych gatunkach roślin tam zgromadzonych. Koniec wizyty w Botaniku zakończyło karmienie kaczek pływających w stawach. Drugim etapem wycieczki była wyprawa do Galerii Outlet Center w Lublinie na wystawę budowli z klocków LEGO. Tam czwartoklasiści oprócz podziwiania przeróżnych makiet z klocków mogli stworzyć z nich własne małe i duże kompozycje.