12 Pażdziernika 2015 roku uczniowie z klas Ia, Ib IIa, IIb, III, uczestniczyło w wycieczce do bajkowej krainy „Magicznych Ogrodów" - parku tematycznego w Janowcu k. Kazimierza Dolnego. Nasi uczniowie odkrywali piękno oraz uroki natury, mieli możliwość choć na chwilę przenieść się w baśniowy świat .Po wejściu na teren Ogrodów uczestników wycieczki powitał Król Krasnoludów Park składa się z kilkunastu krain tematycznych, do których dociera się wędrując wśród szumiących wodospadów, strumieni, kwitnących drzew oraz pachnących i kolorowych kwiatów.
Wkomponowane w otoczenie place zabaw wyposażone są w urządzenia sprzyjające pobudzaniu zmysłów i zdobywaniu nowych umiejętności. Dzieci bawiły się w Smoczym Gnieździe, krainie zamieszkałej przez smoki - mogły także bez obaw wspinać się po grzbietach tych niezwykłych stworzeń. Przejazd kolejką po Kwiatowej Dolinie pozwolił poznać zamieszkałe tam Wróżki Smużki, olbrzymią gąsienicę, ziemne skrzaty Bulwiaki i psotliwe włochate Mordole. Dużo emocji wzbudziło Marchewkowe Pole, na którym rosną marchewki większe od ludzi. Nie brakowało dobrej zabawy.