13 stycznia 2016 r. w Gimnazjum im. Wincentego Pola w Radawczyku Drugim odbył się konkurs plastyczno – wokalny dla uczniów klas szóstych ze szkół podstawowych Gminy Konopnica „Kolęda malowana i śpiewana", w którym uczestniczyli również nasi uczniowie. Prace plastyczne oraz występy grup wokalnych oceniała komisja, składająca się z nauczycieli pracujących w gimnazjum. II miejsce w konkursie plastycznym przyznano naszej uczennicy Magdalenie Sito. Zespół wokalnyw składzie: Oliwia Flis, Julia Joć, Angelika Nieradko, Weronika Nieradko, Maria Palak i Weronika Walczak, wyśpiewał III miejsce w konkursie kolęd. Atrakcją dla wszystkich uczestników spotkania były konkurencje takie jak: dekorowanie choinek na czas, rysowanie pod dyktando czy kalambury pt.: „Jaka to kolęda?". Spotkanie zakończyło się wspólnym kolędowaniem z udziałem zespołu muzycznego Braci Mniejszych Kapucynów z Lublina, które przywołało nastrój minionych świąt.