15 stycznia uczniowie klasy Ia wzięli udział w Nocy Biologów 2016w Ogrodzie Botanicznym UMCS w Lublinie. Tegoroczne spotkanie małych biologów rozpoczęło się od spaceru, podczas którego dzieci zapoznały się z zimową szatą Ogrodu, ze szczególnym uwzględnieniem roślin zimozielonych. Tego dnia śniegu nie brakowało! Ogród okazał się doskonałym miejscem na śnieżne szaleństwa, których nie odmówili sobie również dorośli. Po zabawie na śniegu uczniowie odwiedzili szklarnie, w których mogli zobaczyli liczne sukulenty i rośliny obszarów tropikalnych. Ostatnim punktem Nocy Biologów była prelekcja i prezentacja pt.: „Ptasia stołówka - czyli czym się żywią zimujące w Polsce ptaki". Dzieci dowiedziały się, które gatunki ptaków zimują w Polsce, jakie są ich przysmaki i co najważniejsze, w jaki sposób należy pomagać naszym skrzydlatym przyjaciołom w czasie zimy. Każdy uczestnik dostał edukacyjną kolorowankę i coś słodkiego. Bardzo dziękujemy pani Monice i panu Błażejowi za ciekawe zajęcia, niezapomniane szaleństwo na śniegu i jak zawsze życzliwe przyjęcie.