15 stycznia 2016 roku uczniowie klasy IV wraz z opiekunami uczestniczyli w Nocy Biologów - wydarzeniu zorganizowanym na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Dzięki pomocy pani Jolanty Kutkowskiej w organizacji tego niezwykłego wieczoru uczniowie mieli okazję wziąć udział w wielu ciekawych zajęciach. Czwartoklasiści uczestniczyli m.in. w warsztatach dotyczących bakterii w życiu codziennym poprowadzonych przez panią Jolantę Kutkowską. Każdy mógł sprawdzić, jakie bakterie znajdują się na jego dłoniach, a także wykonać własne żelki. Po tym uczniowie zwiedzili m.in. muzeum zoologiczne, a następnie wzięli udział w zajęciach zgłębiających tajniki magicznych sztuczek :) Na koniec każdy mógł "pogłaskać" przeróżne egzotyczne zwierzęta, m.in. długiego czarnego krocionoga afrykańskiego. Po tak dużej dawce przeróżnych zajęć lekko zmęczeni, ale pozytywnie zakręceni nauką, późnym wieczorem wróciliśmy do Konopnicy.