Kochani, dziś okazja rzadka.
Mamy Dzień Babci oraz Dziadka!
Jak wiecie, jest ich razem czworo,
co można sprawdzić, gdy się zbiorą.

Tymi słowami mali artyści przywitali wszystkich gości, a przede wszystkim Dziadków, przybyłych w progi naszej szkoły w dniu 23 stycznia 2016 roku. To była niezwykła uroczystość wzbudzająca wiele pozytywnych emocji. Jako pierwsza wystąpiła Pani Dyrektor z ujmującą recytacją wiersza dla Babć i Dziadków. Następnie na scenie pojawili się czwarto i piątoklasiści ze swoim najpierw nieco poważnym, a następnie humorystycznym programem artystycznym, wzbogaconym śpiewem przez szóstoklasistki. Na twarzach wielu zebranych osób na widowni można było dostrzec łzy radości: jedne ze wzruszenia, inne ze śmiechu.
Kolejny punkt imprezy stanowiły zabawne konkursy przygotowane dla Babć, Dziadków i ich wnucząt, które cieszyły się dużym powodzeniem. Dostarczyły wszystkim wiele śmiechu i radości. Po tym wszyscy seniorzy zostali zaproszeni do poszczególnych klas, w których uczą się ich wnuki, aby tam obejrzeć przygotowane specjalnie dla nich przez dzieci programy artystyczne, otrzymać własnoręcznie wykonane przez nie upominki oraz miło spędzić czas na rozmowach przy słodkich wypiekach i herbacie.