W dniu 10 maja 2016 r. w naszej szkole gościliśmy niezwykłą osobę panią Alicję Barton. Pani Ala jest z zawodu pielęgniarką, a z zamiłowania pisarką i poetą, wolontariuszką w Hospicjum im. Małego Księcia w Lublinie, „Jaśkową babcią" w Radiu Lublin Często czyta i śpiewa dzieciom w przedszkolach, szkołach i na dziecięcych oddziałach szpitali. Na spotkaniu pisarka prezentowała dzieciom swoje książeczki.: „Przygody kotka Puszka", „ Są na świecie takie babcie...", „Wróbelek Filomelek", recytowała wiersze, śpiewała piosenki o wiośnie i misiu. Spotkanie zapewniło dzieciom przygodę z „żywym słowem". Chcąc wspomóc pracę charytatywną poetki, dzieci miały możliwość zakupu książeczek-cegiełek. Dochód ze sprzedaży książeczek, pani Alicja przeznacza na wspieranie Hospicjum Małego Księcia i Fundacji Ewy Błaszczyk AKOGO, a każdy kto kupił książeczkę otrzymał imienną dedykację wraz z autografem pani Alicji. W spotkaniu uczestniczyli przedszkolaki z oddziału przedszkolnego 0a i 0b oraz uczniowie klas pierwszych Na koniec dzieci podziękowały Pani Alicji za przemiłe spotkanie.