30 maja 2016 r. dzieci z grupy przedszkolnej „0"B, uczestniczyły w zwiedzaniu Portu Lotniczego w Świdniku. Celem wycieczki było zapoznanie dzieci z pracą ludzi na lotnisku i z jego funkcjonowaniem. Przebieg wycieczki okazał się bardzo atrakcyjny. Zaopatrzeni w identyfikatory wszyscy przeszliśmy przez odprawę bagażową i celną. Kontrolę pełniły specjalne bramki, które potrafią wykryć wszystkie metalowe przedmioty i prześwietlić bagaż. Tu dzieci miały okazję dowiedzieć się, czego nie należy wnosić na pokład samolotu i co zrobić, aby odprawa odbyła się szybko i sprawnie. Po zakończeniu odprawy, mieliśmy okazję obserwować startujące i lądujące samoloty. Ostatnim miejscem zwiedzania była Lotniskowa Straż Pożarna, gdzie zobaczyliśmy najnowocześniejsze wozy strażackie. Największe wrażenie zrobiła na nas wielkość pojazdów strażackich oraz "Babcia" - wypatrzony przez chłopców wóz strażacki, który wyróżnia się spośród innych.
Super wycieczka, dużo nauki i wiele radości. Pogoda nam dopisała i humory także, co widać na zdjęciach.