16 czerwca 2016 roku w naszej szkole miała miejsce długo oczekiwana premiera spektaklu pt. „O komarze i orkiestrze” w obsadzie nauczycieli, rodziców i uczniów. Swoją obecnością zaszczycili nas znakomici goście: Poseł na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej Jan Łopata, Wójt Gminy Konopnica Mirosław Żydek, Zastępca Wójta Gminy Konopnica Anna Olszak, dyrektorzy zaprzyjaźnionych szkół i wielu innych. Patronat nad imprezą objęli: TVP3 Lublin, Radio Lublin, Poseł na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej Jan Łopata, Wójt Gminy Konopnica Mirosław Żydek. Tym razem nasi szkolni artyści zabrali nas do świata owadów, w którym zapanowało chwilowe nieporozumienie. Jednak w wyniku wielu śmiesznych perypetii wszystko zakończyło się dobrze i w finale zapanowała zgoda. Jak zawsze nasi szkolni artyści zaskoczyli nas nie tylko komediową treścią, ale także komiczną charakteryzacją postaci, bogatą scenografią, odpowiednio dobraną ścieżką dźwiękową, mnóstwem efektów specjalnych. Najlepszą nagrodą za występ był uśmiech na twarzach widzów, gromkie brawa i owacje na stojąco od publiczności. W tym roku podczas imprezy zbieraliśmy fundusze na rzecz podopiecznych Bractwa im. Świętego Brata Alberta w Lublinie. Zebraliśmy 300zł, które od razu zasiliły konto tej organizacji. Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy.