W dniu 15 września 2016 r. uczniowie naszej szkoły z klas I-III wzięli udział w wycieczce szkolnej do Parku Rekreacji Zoom Natury w Janowie Lubelskim.
Jest to ponad 10-hektarowy park rozrywki, który łączy wypoczynek z zabawą i edukacją. Na każdego czekają Laboratoria Wiedzy, w których można odnaleźć i poznać świat przyrody oraz zdobyć wiedzę z różnych dziedzin nauki. Park Rekreacji to także nowoczesny i bezpieczny Park Linowy oraz Park Kreatywny dla dzieci.
Po przybyciu na miejsce czekał na nas park linowy gdzie nasi uczniowie dzielnie pokonywali trudności ćwicząc zręczność, równowagę i odwagę pokonując przeszkody oraz park kreatywny z gigantycznymi klockami, szalonymi rowerami stepującymi, namiotem Indian gdzie przy odrobinie fantazji i pomysłowości uczniowie realizowali swoje pomysły twórcze.
Po „szalonej” zabawie odetchnęliśmy w kawiarence przy smakowitych frytkach, by później poznawać świat korzystając z Laboratoriów Wiedzy gdzie mieliśmy okazję zaobserwować różnego rodzaju zwierzęta i rośliny, poczuć się jak ptak naśladując ruch jastrzębia interaktywnego, zasłuchać się w śpiew najmniejszego polskiego ptaka Lasów Janowskich – mysikrólika, czy uzbroiwszy oko w mikroskop podejrzeć inne cuda natury.
Pełni wrażeń wróciliśmy bogatsi o wiedzę i doświadczenia do domu.