14 grudnia 2016 roku w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski, w którym wzięli udział uczniowie ze wszystkich szkół podstawowych naszej gminy. Mali artyści zaprezentowali wiersze związane z tematyką nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. Ponieważ poziom, jaki zaprezentowały dzieci był bardzo wysoki, jury konkursowe w składzie: Wójt Gminy Konopnica Pan Mirosław Żydek, Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Konopnicy Pani Aniela Sobolewska, ksiądz Marcin Turowski, miało poważny problem, by wyłonić te najlepsze. Ostatecznie przyznano „medalowe” miejsca w dwóch kategoriach: uczniom klas I-III oraz uczniom klas IV-VI, pozostali uczestnicy otrzymali wyróżnienia. W przerwie między występami laureatów, a wręczeniem nagród organizatorzy konkursu krótko przypomnieli zebranym o tradycjach związanych ze Świętami Bożego Narodzenia, m.in. o tym skąd się wziął zwyczaj tworzenia szopek, dlaczego na stołach wigilijnych znajdują się właśnie takie potrawy, albo kim był naprawdę Święty Mikołaj. Dowiedzieli się również, w jaki sposób wróżono sobie niegdyś w wigilijną noc. Kto uważnie słuchał, miał szansę zdobyć nagrodę odpowiadając na pytania zadawane przez Pana Wójta oraz Panią Dyrektor. Na zakończenie Pan Wójt oraz Pani Dyrektor złożyli wszystkim zebranym świąteczne życzenia. Wówczas za oknami pojawiły się wirujące płatki śniegu. Wszyscy poczuli, że święta są coraz bliżej…