Dnia 08 lutego 2017 roku w szkolnej bibliotece odbyło się uroczyste przedstawienie z okazji pasowania na czytelnika uczniów klasy I. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania. Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjecie uczniów do grona czytelników biblioteki. Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie, obejrzeli przedstawienie, przygotowane przez uczniów klasy IV, uczestniczących w zajęciach Koła Bibliotecznego. Starsze koleżanki wprowadziły pierwszoklasistów w świat bajek i baśni oraz uczyły poszanowania książek. Po takim wprowadzeniu przyszedł czas na złożenie przez nich przyrzeczenia i dokonanie aktu pasowania na czytelnika przez dyrektora szkoły p. A. Sobolewską. Na zakończenie uroczystego spotkania nasi nowi czytelnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki.