Dnia 3 lutego 2017 roku w naszej szkole gościliśmy aspiranta sztabowego Marcina Wójtowicza. W spotkaniu uczestniczyły dzieci kl. I –III. W trakcie spotkania Pan Strażak przybliżył dzieciom tajniki swojej pracy zawodowej, przekazał informacje dotyczące bezpiecznego zachowania się w czasie pożaru, burzy czy wypadku. Dzieci dowiedziały się, w jakich okolicznościach należy wzywać straż pożarną, utrwaliły numery alarmowe 998 i 112. Pan zaprezentował poszczególne elementy stroju i ekwipunku strażaka, a także opowiedział o wyposażeniu wozu strażackiego. Dzieci mogły potrzymać buty używane podczas akcji pożarowych i ważące ok. 5 kg, przymierzyć strój i hełm strażacki. Zafascynowane i zaciekawione dzieci wykazały ogromne zainteresowanie spotkaniem, podczas którego nabyły wiedzę dotyczącą odpowiedzialnej i pożytecznej pracy strażaka. Niektórzy już snuli marzenia, jak dzielnymi strażakami będą w przyszłości.