W dniu 15 marca 2017 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie klas I - VI z pracownikiem Państwowej Inspekcji Pracy, panem Tomaszem Abramczykiem. Tematem spotkania było bezpieczeństwo podczas prac w domu i w gospodarstwie. Uczniowie zapoznali się między innymi z zasadami bezpiecznego zachowania podczas prac rolniczych i ogrodniczych wykonywanych z użyciem maszyn. Dowiedzieli się jak należy zachowywać się, gdy rolnicy stosują środki ochrony roślin lub nawozy oraz jakie występują zagrożenia podczas kontaktu ze zwierzętami. Przeprowadzone warsztaty miały na celu profilaktykę niepożądanych zdarzeń z udziałem dzieci w czasie wykonywania prac w gospodarstwie rolnym. Pan inspektor w przystępny dla dzieci sposób omówił 24 rodzaje czynności i prac zabronionych do 16 roku życia. Dodatkową atrakcją były filmy edukacyjne dla młodszych i starszych uczniów. Uczniowie za aktywność i poprawne odpowiedzi zostali nagrodzeni upominkami.