W dniu 30.10.2017r., odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie Gminnego Konkursu Plastyczno-technicznego „Coś z niczego". Celem konkursu było: promowanie zachowań mających na celu ochronę przyrody, wtórne wykorzystanie odpadów, stworzenie możliwości prezentacji prac uczniów uzdolnionych plastycznie. Do konkursu zgłoszono 25 prac, ze wszystkich szkół podstawowych z terenu Gminy Konopnica. Wszystkie prace były na bardzo wysokim poziomie artystycznym. Uczniowie wykazali się pomysłowością i kreatywnością.” Mali artyści” otrzymali nagrody książkowe oraz dyplomy. Uroczystość zakończył słodki poczęstunek.
Laureaci, którzy zajęli pierwsze miejsca to: Łucja Sieńko, Julka Woźniak , Malina Jagiełło, Albert Makuch, Natan Ludian, Zuzanna Wrotniak, Magdalena Stępień, Agata Gąska, Aleksandra Paluch, Oliwia Żołna.
Laureaci, którzy zajęli drugie miejsca to: Anastazja Podleśna, Bartłomiej Książek, Szymon Sapko, Filip Ludian, Oliwka Zgierska, Natalia Chodkiewicz, Krzysztof Joć, Kinga Skwara, Nicola Kowalczyk, Wojciech Książek.
Laureaci , którzy zajęli trzecie miejsca to: Kamila Sieńko, Krzysztof Kot, Paulina Gęca, Nina Wierzchowska, Piotr Chodkiewicz.
Gratulacje dla wszystkich laureatów!