Pasowanie na ucznia to szczególne wydarzenie w życiu każdego pierwszoklasisty. Uzmysławia wszystkim, że etap przedszkolny został zamknięty. Złożenie uroczystego ślubowania rozpoczyna czas zdobywania wiedzy. 24.10.2017 w obecności społeczności szkolnej oraz rodziców uczniowie klasy pierwszej uroczyście ślubowali. Wierszem i piosenką wyrazili swoje uczucia do Ojczyzny, do regionu na terenie którego mieszkają. Udowodnili, że doskonale wiedzą co to znaczy być dobrym Polakiem, ambitnym uczniem, życzliwym kolegą, wartościowym, wrażliwym człowiekiem.
Dzieci tanecznym krokiem weszły w szkolną rzeczywistość. Polonez zaprezentowany przez pierwszoklasistów wzbudził zachwyt wśród uczestników wydarzenia. Na twarzach rodziców malowała się duma przeplatana łzą radości. Życzenia i upominki przekazane przez Panią Dyrektor, Samorząd Uczniowski, Rodziców uwieńczyły wyjątkowe spotkanie. Ostatnim akcentem uroczystości były wspólne chwile spędzone z rodzicami przy bogato zastawionych stołach, nie zabrakło też okolicznościowego tortu. Drodzy, pełnoprawni Pierwszoklasiści mądrze, odpowiedzialnie i z radością korzystajcie z uroków życia w szkole. Szkolne lata to najpiękniejszy czas w życiu każdego człowieka. Nie zmarnujcie tych chwil!