Nasza szkoła, jak każdego roku przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Śniadanie daje moc”.  8 listopada klasa IIIa zorganizowała  w klasie wspólne, zdrowe śniadanie. Dzięki pomocy rodziców na stole znalazły się pyszne, kolorowe kanapki, twarożek, owoce, warzywa oraz jogurty i mleko. Celem tej akcji było zwiększenie świadomości na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka. Podczas posiłku omówiliśmy piramidę żywieniową i zasady prawidłowego odżywiania. Wspólne przygotowanie śniadania  sprawiło dzieciom wiele radości i na pewno dobrze smakowało Wierzymy, że udział w akcji przyczyni się do zmiany nawyków żywieniowych i większej dbałości o spożywanie śniadania – w domu i szkole.