Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Szkole Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Konopnicy
W dniu 8 listopada 2017 roku ,w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości. W związku z obchodami 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, chętni uczniowie z klas IV- VII przygotowali apel, aby uczcić to narodowe święto. Jednocześnie przypomnieli wszystkim zgromadzonym, ważne dla Polski daty i wydarzenia historyczne. Społeczność szkolna, z zainteresowaniem wysłuchała poezji i pieśni związanych z patriotycznymi tradycjami naszego narodu. Uroczystości towarzyszyła prezentacja multimedialna, która ukazywała polską drogę do niepodległości.
Święto Niepodległości , to niezwykle ważna data w kalendarzu każdego Polaka.
Uczniowie, którzy przygotowali akademię to: z klasy IV Anna Stachyra, z klasy V- Karolina Dorosz, Matylda Bolibok, Emilia Gawryl, Amelia Gawaryl, Kornelia Kapica, Adriana Myszkowiec, Weronika Wrona, z klasy VI- Dominika Bolibok, Andrzej Burczak, Alicja Gołaś, Aleksandra Goszczyńska, Adrianna Gorgol, Bartłomiej Książek, Sebastian Kutkowski, Karolina Nieradko, Kamil Palak, Alicja Pazur, Klaudia Rudkowska, Zofia Sankowska, Szymon Sapko, Michał Saran, Jan Sidorowicz, Kamila Walczak, z klasy VII- Piotr Chodkiewicz, Adrianna Rosiak, Aleksandra Jakubas, Jan Pieczonka. Nauczyciele, którzy przygotowali akademię to: p. Krzysztof Tarczyński ,p. Elżbieta Krzyżak, p. Urszula Szuba.