16 listopada gościliśmy w naszej szkole ratownika medycznego, który przygotował dla wszystkich uczniów naszej szkoły prezentację udzielania pierwszej pomocy oraz przeprowadził zajęcia praktyczne. Uczniowie dowiedzieli się, jak zachować się w razie wypadku, co zrobić i jak aby nasza pomoc była skuteczna i bezpieczna oraz jakie są prawidłowe wytyczne do wykonania resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Wszystkie klasy miały szansę spróbować swoich sił w uciskaniu klatki piersiowej i oddechach ratowniczych ćwicząc na specjalnych fantomach. Poznali również sposób bezpiecznego ułożenia nieprzytomnej, oddychającej osoby poszkodowanej. Był to z pewnością bardzo owocny czas, a wiedza o udzielaniu pierwszej pomocy może okazać się wyjątkowo cenna.