Miniwulkany, tęczowa kapusta, malowanie na mleku - sen, czy rzeczywistość? Odpowiedzi na  pytanie należy szukać… w laboratorium. Na niebywałą wyprawę do tajemniczego świata zaprosiła wszystkich uczniów pierwszej klasy Pani Jolanta Kutkowska, pracownik naukowy UMCS. Na czas warsztatów zwykła sala lekcyjna zamieniła się w niezwykłą pracownię biologiczno-chemiczną. Dzieci mogły osobiście sprawdzić dlaczego rośnie ciasto, mogły też zaobserwować jak za sprawą drożdży nadmuchiwany jest balon. Uczniowie sprawdzali pod wpływem czego sok z czerwonej kapusty zmienia kolor. Tworzyli tęczowe obrazki, malując na mleku. Niemożliwe? A jednak!  Spotkanie z Panią dr Jolantą Kutkowską było okazją do odkrycia i wyjaśnienia niektórych zjawisk zachodzących w otaczającym nas świecie. Z pewnością dzięki przeprowadzonym warsztatom będziemy się baczniej przyglądać wszystkiemu co nas otacza i poznawać odpowiedzi na nurtujące pytania.

Serdecznie dziękujemy Pani za poświęcony czas i interesujące spotkanie.