Wraz z początkiem roku szkolnego uczniowie z czterech szkół podstawowych z terenu naszej gminy: Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Konopnicy, Szkoły Podstawowej im. Ziemi Lubelskiej w Radawcu Dużym, Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Zemborzycach Tereszyńskich oraz Szkoły Podstawowej im. Wincentego Witosa w Motyczu utworzyli międzyszkolny Lego Team Konopnica. Inspiracją do podjętej inicjatywy był udział uczniów naszych szkół we wrześniowym spotkaniu "Robotyka od najmłodszych lat - czyli jak dziś inwestować w gospodarkę przyszłości". Spotkanie zorganizowane było przez Pana Krzysztofa Hetmana Posła do Parlamentu Europejskiego, Fundację "Wschodni Klaster Innowacji" oraz Pana Andrzeja Maja Starostę Kraśnickiego, a odbyło się na Wydziale Mechanicznym Politechniki Lubelskiej.
W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas starszych, zainteresowani udziałem w Turnieju FIRST Lego League, w ramach którego każda z drużyn zbuduje własnego robota LEGO zdolnego do wykonania poleconego zadania. Tematem przewodnim tegorocznego turnieju „HYDRODYNAMICS”  jest woda, jej obieg i problemy z tym związane.
FIRST® LEGO® League to konkurs, który zachęca dzieci do myślenia jak naukowcy i inżynierowie. Podczas sezonu 2017/2018 HYDRO DYNAMIC drużyny wybiorą i rozwiążą w swoim PROJEKCIE BADAWCZYM prawdziwy światowy problem dotyczący wody. Wykorzystując zestawy LEGO MINDSTORMS® zbudują, przetestują i zaprogramują autonomicznego robota który wykona misje podczas styczniowego turnieju.
Spotkania naszego zespołu odbywają się systematycznie w Szkole w Konopnicy, dzięki wsparciu Pana Wójta Mirosława Żydka oraz pod opieką Pani Dyrektor Anieli Sobolewskiej.