W naszej szkole czuć świąteczną atmosferę. Przez dwa kolejne dni 14 i 15 grudnia odbywały się warsztaty plastyczne. Prowadzili je dobrze wszystkim już znani pracownicy Ogrodu Botanicznego w Lublinie: pani Monika Książek i pan Błażej Maciorowski oraz pani Marta Sapko. Dzieci ze wszystkich klas począwszy od najmłodszych przedszkolaków a skończywszy na uczniach klasy siódmej, miały możliwość wykazania się swoim talentem artystycznym. Pod czujnym okiem naszych gości powstawały małe arcydzieła. Dzieci z oddziałów przedszkolnych modelowały gwiazdki z siana i układały w słoiczkach świąteczne kompozycje. Starsi natomiast wykonali min. stroiki z naturalnych materiałów, które przekazali na kiermasz charytatywny, Było bardzo pracowicie, kolorowo, wesoło i świątecznie.