Wyjazd do Filharmonii im. Henryka Wieniawskiego w Lublinie na „Mikołajkowy koncert” to początek grudniowego świętowania uczniów klasy I. Uczestnicząc w koncercie dzieci miały możliwość zapoznania się z brzmieniem „niebiańskich” instrumentów, które nierozerwalnie łączą się z tradycją bożonarodzeniową i towarzyszą Mikołajowi, elfom, śnieżynkom oraz reniferom. Dzwonki, organy, harfy, flety to te instrumenty, które rozbrzmiewały na „Mikołajkowym koncercie”. Dzieci zapoznały się z budową majestatycznych organów, mogły sprawdzić własne umiejętności instrumentalne, grając na piszczałkach, fletach i flecikach. Zabawa śnieżkami okazała się być bardzo emocjonującą. Nikomu nie przeszkadzało, że „śniegowe kule” były sztuczne, gdyż od kilku lat prawdziwego białego puchu w grudniu nam brakuje.