12 stycznia 2018 r. wzorem lat ubiegłych uczniowie klas I-III wzięli udział w Nocy Biologów organizowanej przez Ogród Botaniczny UMCS w Lublinie. Tegoroczne spotkanie młodych biologów było wyjątkowe, zarówno ze względu na temat warsztatów, jak i na nocowanie w szkole. W egzotyczną wyprawę dookoła świata zabrały nas panie: Monika Książek i Marta Sapko. Uczniowie rozpoznawali rośliny występujące na różnych kontynentach, a także otrzymywane z nich produkty, których używamy na co dzień. Po intensywnej pracy nadszedł czas na wspólną kolację, podczas której największym powodzeniem cieszyło się masło czekoladowe popijane kawą inką.
Po uczcie dla ciała, wspólnych harcach i wieczornej toalecie, nadszedł czas na „Kino Nocnych Marków", które było ostatnim punktem piątkowego wieczoru.
Noc nie była zbyt długa, ale wszyscy wstali z uśmiechem na twarzy. Bez marudzenia zjedli pyszne śniadanie, które zakończyło się słodkim tortem przyniesionym przez jubilatkę Olę. O godz. 9:00 zakończyliśmy tegoroczną Noc Biologów i z niecierpliwością czekamy na kolejną!
Serdecznie dziękujemy pani Monice Książek i pani Marcie Sapko za wspaniałe zajęcia, a pani dyrektor Anieli Sobolewskiej za pyszne posiłki.