23 września 2018 roku mieliśmy zaszczyt wziąć udział w uroczystości 100 ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ zorganizowanej przez Wójta Gminy Konopnica Pana Mirosława Żydka. Obchody rozpoczęły się Mszą Świętą w intencji Ojczyzny w Kościele pw. NMP w Konopnicy. Następnie ceremonia przeniosła się na plac Urzędu Gminy Konopnica, gdzie dokonano uroczystego odsłonięcia pomnika „100 - lat NIEPODLEGŁOŚCI POLSKI 1918-2018”. Po części oficjalnej odbył się przegląd pieśni patriotycznej w wykonaniu uczniów szkół terenu Gminy Konopnica, w którym naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy piątej Martyna Radzikowska. Następnie odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Polskie drogi do wolności”, w którym nagrodzony został uczeń klasy pierwszej Jakub Owczarski oraz konkursu wiedzy historycznej „Drogi do wolności”, w którym drugie miejsce zajęli uczniowie klasy ósmej: Arkadiusz Łabiga, Bartosz Stępniak i Gabriel Terpiłowski.