25 października 2018r. uczniowie klasy pierwszej ubrani w galowe stroje przybyli do szkoły aby świętować przyjęcie ich do grona uczniów Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Konopnicy. W odświętnie udekorowanej sali gimnastycznej spotkali się uczniowie, nauczyciele i zaproszeni goście. Wszyscy z zainteresowaniem i radością oglądali program artystyczny przygotowany przez pierwszoklasistów, którzy pod opieką pań ćwiczyli swoje role przez wiele dni aby zaprezentować się jak najlepiej. Po części artystycznej, w niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym Ala, Wiktoria, Robert, Szymon, Kacper, Kevin, Karol, Zuzia, Kuba, Zdziś, Karolina, Maja, Norbert, Kamil, Hania, Jagoda Szymon, Kinga i Łukasz ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania pani dyrektor dokonała symbolicznego pasowania na ucznia. "Pasuję Cię na ucznia…" - mówiła Pani Dyrektor, dotykając wielkim ołówkiem - jak czarodziejską różdżką ramion swoich podopiecznych. Były także gratulacje, życzenia, prezenty i słodki poczęstunek. Zapewne ten dzień zapadnie szczególnie w pamięci pierwszakom.