16 listopada 2018 roku obchodziliśmy XVI rocznicę nadania naszej szkole – Szkole Podstawowej w Konopnicy imienia Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Uroczystości rozpoczęła Msza Święta odprawiona w parafialnym Kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Konopnicy pod przewodnictwem Ks. Marcina Turowskiego. W szkole Pani Dyrektor przypomniała zebranym na apelu uczniom elementy biografii naszego patrona oraz zacytowała najpiękniejsze zdania wypowiedziane przez niego, które warto zapamiętać. Po tym odbyło się rozstrzygnięcie szkolnego konkursu literackiego, który polegał na pisemnej interpretacji słów Kardynała Stefana Wyszyńskiego „Od siebie trzeba wymagać najwięcej”. Uczniowie, którzy napisali najpiękniejsze prace, otrzymali pamiątkowe dyplomy, nagrody książkowe oraz przybory szkolne.