26 stycznia 2019 roku w naszej szkole miało miejsce wielkie święto: Dzień Babci i Dziadka. Tego dnia w sali gimnastycznej zgromadzili się licznie goście, a wśród nich także Wójt Gminy Konopnica - pan Mirosław Żydek, Radni Gminy Konopnica, Dziadkowie oraz Rodzice uczniów naszej szkoły. Pani Dyrektor serdecznie przywitała wszystkich zebranych. Następnie głos zabrał Pan Wójt.
Kolejną część spotkania stanowił występ wnucząt, podczas którego najpierw publiczność mogła wysłuchać recytacji wierszy przygotowanych przez rodzeństwa, następnie młodzi artyści zaprezentowali się w humorystycznej scence. Wnuki zaprezentowały się również grając na instrumentach muzycznych i śpiewając. Po tym wszystkie dzieci wspólnie wykonały piosenkę, która wielu Dziadków i Rodziców wzruszyła do łez.
Na zakończenie odbył się quiz dla Babć i Dziadków zawierający pytania, które na chwilę przeniosły wszystkich w czasy ich młodości. Śmiechu było co nie miara, tym razem na policzkach zebranych gości pojawiły się łzy śmiechu.
Po tym uroczystość przybrała indywidualny charakter, gdyż Dziadkowie zostali zaproszeni do klas swoich wnucząt, gdzie czekały na nich kolejne niespodzianki. Wszystkim Babciom i Dziadkom jeszcze raz śpiewamy głośne „100 lat!” i zapraszamy na chwilę wspomnień oglądając naszą galerię zdjęć.
Wszystkich uczniów, którzy skorzystali z okazji wykonania pamiątkowej fotografii z Dziadkami i Rodzicami w naszej fotobudce, prosimy o zgłoszenie się do sali nr 14 (do p. Małgosi lub do p. Marcina) w celu jej pozyskania (prosimy o przyniesienie ze sobą pendrive'a).