W dniu 28 marca w siedzibie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie odbyły się eliminacje powiatowe XLII Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież zapobiega pożarom”. Organizatorem turnieju było Starostwo Powiatowe w Lublinie, Zarząd Powiatowy ZOSP RP w Lublinie oraz Komenda Miejska PSP w Lublinie. Do eliminacji na szczeblu powiatowym OTWP zakwalifikowało się łącznie 19 uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu powiatu lubelskiego. Naszą gminę w II kategorii wiekowej reprezentował laureat eliminacji gminnych, uczeń klasy VIII Arkadiusz Łabiga. Arek w swojej kategorii zajął III-cie miejsce.
Nagrody dla wszystkich uczestników eliminacji powiatowych ufundował Zarząd Powiatu w Lublinie i Komendant Główny PSP w Warszawie, a wręczał inspektor Wydziału Zarządzania Kryzysowego, Ochrony Ludności i Spraw Obronnych Starostwa Powiatowego w Lublinie Mieczysław Dziura wraz z Naczelnikiem Wydziału Operacyjno-Szkoleniowego mł. bryg. Bartłomiejem Walczukiem. Komenda Miejska PSP w Lublinie zorganizowała jury oraz pokaz sprzętu strażackiego.
Arkowi serdecznie gratulujemy odniesionego sukcesu.