Dnia 05 maja nasi uczniowie z klas I – III uczestniczyli w spektaklu edukacyjnym pt. „Tajemnica zaginionych liter" w wykonaniu aktorów Teatru Edukacji i Profilaktyki „Maska" z Krakowa. Spektakl opowiadał historię pewnej biblioteki, w której pewnego dnia z książek zniknęły wszystkie literki. Bibliotekarka pani Sowa podejrzewając, że ktoś je ukradł poprosiła o pomoc słynnego detektywa – pana Lupę. Detektyw przeprowadził drobiazgowe śledztwo i odkrył iż litery schowały się u Królowej Liter – Literatury. Mali widzowie wraz z aktorami ustalili przyczynę tej ucieczki. Przekonali się, ze liter nikt nie porwał lecz odeszły same, bo poczuły się niepotrzebne i zapomniane. Na szczęście z pomocą przyszły dzieci, które złożyły uroczystą przysięgę w obecności Królowej Liter, że będą więcej czytać i odwiedzać bibliotekę.