26 czerwca 2014 roku odbyła się uroczystość pożegnania absolwentów naszej szkoły. Wydarzenie to uświetniła obecność wyjątkowych gości, m. in. przybył Wójt Gminy Konopnica Pan Mirosław Żydek. Na wstępie głos zabrała Pani Dyrektor, która powitała wszystkich zgromadzonych gości, nauczycieli, innych pracowników szkoły, rodziców i uczniów. Następnie szóstoklasiści przedstawili długo przygotowywany program artystyczny, który w pierwszej części bardzo rozśmieszył publiczność, w drugie zaś wzruszył do łez. Po tym Pani Dyrektor wręczyła każdemu szóstakowi dyplom absolwenta. Na otarcie łez wzruszenia Pani Wychowawczyni klasy szóstej przygotowała dla wszystkich quiz „Zgadnij, kto to?". Cała sala pękała ze śmiechu oglądając zdjęcia szóstoklasistów z dzieciństwa i słuchając zabawnych zagadek o nich. Zaraz po tym przemówił Pan Wójt. Przede wszystkim gratulował dzieciom sukcesów oraz życzył kolejnych, a także spełnienia marzeń na dalszej drodze życia. Na zakończenie odbyło się uroczyste przekazanie sztandaru szkoły przez klasę szóstą klasie piątej. Po tym rodzice zaprosili wszystkich na słodki poczęstunek przygotowany przez nich, w czasie którego wszyscy jeszcze długo rozmawiali o swoich wspomnieniach dotyczących tych ostatnich sześciu minionych lat spędzonych w tej szkole...