"My, uczniowie pierwszej klasy
Tobie, Książko, przyrzekamy,
że szanować Cię będziemy,
krzywdy zrobić Ci nie damy".
Dnia 12 lutego 2021r.w naszej szkole odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klasy I na czytelników biblioteki szkolnej. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania. Zanim przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki dyrektor szkoły p. A. Sobolewska specjalną „Księgą bajek i baśni” dokonała pasowania każdego z uczniów na czytelnika biblioteki. Ważnym punktem naszej uroczystości było wręczenie przez panią dyrektor dzieciom kompletów książeczek z programu Instytutu Książki „Mała książka-wielki człowiek”. Kampania społeczna „Mała książka – wielki człowiek” została dofinansowana przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Na zakończenie uroczystego spotkania pierwszoklasiści otrzymali pamiątkowe dyplomy Pasowanie poprzedzone było lekcją biblioteczną, na której uczniowie poznali bibliotekę, jej organizację, zbiory, zasady zachowania się w wypożyczalni oraz wysłuchali zasad dbania o książki. Na koniec lekcji każdy uczeń wypożyczył swoją pierwszą książkę i otrzymał kolorową zakładkę.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć galerii uroczystości pasowania oraz lekcji bibliotecznej.