O pięknie Gór Świętokrzyskich przekonali się uczniowie klas IV i V wraz z wychowawcami (panie Agnieszka Chomicka i Monika Turska, pan Mariusz Dudzicz), którzy 17 września uczestniczyli w wycieczce szkolnej. Wyjazd był realizowany w ramach programu „Młodość bez uzależnień”.
W pierwszej kolejności grupa zdobyła Św. Krzyż, gdzie zwiedziła zespół klasztorny i Muzeum Misyjne. Piesza wyprawa była sprawdzianem formy i hartu ducha. Mimo deszczu wszyscy dzielnie dotarli na szczyt. Uczniowie zregenerowali siły w trakcie postoju z pysznym obiadem, po czym złożyli wizytę w Zamku Królewskim w Chęcinach. To była dla nich wyprawa w czasy średniowiecznych króli, rycerzy i dam. Na koniec uczniowie zwiedzili Jaskinię Raj - jedną z najpiękniejszych jaskiń krasowych w Polsce. Pomimo zmęczenia uśmiech towarzyszył do samego końca wycieczki. Uczniowie zintegrowali się i wrócili do domu z miłymi wspomnieniami. Kolejne wyprawy przed nimi!